Powered by CPS-SCHWIMM
L. Name ag. Club Entry time
3 Angelos Panagiotidis (2006) SVg Bottrop 1924 e.V. 3:37,62
4 Julius Uellendall (2007) Brander SV 1973 e.V. 3:14,91
5 Robert Marusic (2006) SV Neptun 1897 e.V. Krefeld 3:31,65
L. Name ag. Club Entry time
1 Florian Fischer (2008) SG Bayer 3:10,23
2 Luca Bischof (2009) SG Region Oldenburg 3:05,26
3 Marvin van Elten (2007) SG Bayer 3:00,03
4 Konstantin Eichler (2004) Brander SV 1973 e.V. 2:54,77
5 Maximilian Mothes (2008) SG Bayer 2:56,57
6 Max Schliebener (2008) SG Bayer 3:04,53
7 Maximilian Mauer (2007) SVg Bottrop 1924 e.V. 3:05,39
8 Nikolai Antonov (2008) SG Region Oldenburg 3:10,61
L. Name ag. Club Entry time
1 Robert Ranz (2009) TV 1908 Neunkirchen 2:50,00
2 Ethan Baets (2007) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 2:48,47
3 Piotr Schnerr (2007) Freie Schwimmer Düsseldorf 1910 2:47,15
4 Johannes Giese (2008) SG Region Oldenburg 2:43,32
5 Henrik Mika (2007) SG Bayer 2:45,29
6 Ralf Wernergold (2004) Wasserfreunde Soest 2:47,50
7 Luca Franken (2007) Freie Schwimmer Düsseldorf 1910 2:49,12
8 Caspar Jansen (2005) SV Neptun 1897 e.V. Krefeld 2:53,33
L. Name ag. Club Entry time
1 Robin Bischof (2007) SG Region Oldenburg 2:43,04
2 Lian Ludt (2007) SG Region Oldenburg 2:42,82
3 Morten Danz (2007) Oldenburger SV 1902 2:39,97
4 Eduard Krieger (2007) TPSK 1925 e.V. 2:35,30
5 Eric Thiessen (2003) Wasserfreunde Soest 2:37,74
6 Mike Bender (2008) SG Bayer 2:42,22
7 Nicolas Weidner (2007) SG Region Oldenburg 2:42,93
8 Mijo Snitko (2007) SG Region Oldenburg 2:43,15
L. Name ag. Club Entry time
1 Tim Jusik (2005) SVg Bottrop 1924 e.V. 2:34,84
2 Lasse Bambynek (2005) SG Region Oldenburg 2:33,70
3 Enno Brahms (2007) SV Wildeshausen 2:30,45
4 Nikita Schmunk (2006) TPSK 1925 e.V. 2:28,83
5 Jonas Boettinger (2004) Brander SV 1973 e.V. 2:28,94
6 Niels Vitten (2003) SV Neptun 1897 e.V. Krefeld 2:31,39
7 Friedrich Wenholt (2006) Oldenburger SV 1902 2:34,13
8 Adam Stelios Triantafyllos (2007) TV 1908 Neunkirchen 2:35,00
L. Name ag. Club Entry time
1 Luca Mathis Jantzen (2006) Wilhelmshavener SSV 2:26,70
2 Simon Bodson (2004) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 2:26,14
3 Diego Dekker (2007) SG Region Oldenburg 2:22,11
4 Erdi-Vahap Ilboga (2006) SG Region Oldenburg 2:20,97
5 David Zillikens (2005) TPSK 1925 e.V. 2:21,99
6 Niklas Meyer (2007) Weyher SV 2:25,69
7 Théo Crapanzano (2006) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 2:26,54
8 Bastien Rihon (2006) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 2:28,38
L. Name ag. Club Entry time
1 Ilias Massignan (2002) PERRON 2:18,50
2 Benedikt Schulte Oestrich (2002) TPSK 1925 e.V. 2:15,00
3 Maximilian Buchholz (2001) Wfr. Lüdenscheid 2:14,27
4 Philippe Schmitz (2004) TPSK 1925 e.V. 2:12,01
5 Magnus Danz (2004) Oldenburger SV 1902 2:12,96
6 Lennart Mesenz (2005) SG Region Oldenburg 2:14,95
7 Kilian Rosenbohm (2005) SG Region Oldenburg 2:17,44
8 Ben Wenschuch (2006) SV Blau-Weiß Bochum 2:19,94
L. Name ag. Club Entry time
1 Christian Hönig (2002) TPSK 1925 e.V. 2:10,55
2 Nikolay Bozhkov (2005) TPSK 1925 e.V. 2:09,80
3 Emerick Dethier (2002) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 2:07,32
4 Alexander Menzel (2002) TPSK 1925 e.V. 2:06,17
5 Malte Prüfert (2004) SG Bayer 2:06,57
6 Florian Hüsing (2003) SG Region Oldenburg 2:08,16
7 Marius Broscheid (2003) TPSK 1925 e.V. 2:10,13
8 Tjark Brandt (2005) VfL Osnabrück 2:12,00
L. Name ag. Club Entry time
1 Ben Langner (2001) SC Magdeburg 2:01,54
2 Julian Heitkemper (2000) TPSK 1925 e.V. 1:59,66
3 Paul Gärtner (2000) SC Magdeburg 1:55,24
4 Danny Schmidt (2001) SG Frankfurt 1:51,96
5 Fabian Heitkemper (1997) TPSK 1925 e.V. 1:53,84
6 Florian Schenzer (1996) SG Bayer 1:56,98
7 Jonas Arndt (2001) SG Ruhr 2:01,27
8 Matheo Morreale (2003) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 2:05,27