Powered by CPS-SCHWIMM


Automatic refresh: (30 Sec.)


Official results
Pl. Name ag. Club Time
1. Robert Ranz (2009) TV 1908 Neunkirchen 1:23,40
2:50,43
2. Luca Bischof (2009) SG Region Oldenburg 1:24,02
2:57,25
Pl. Name ag. Club Time
1. Maximilian Mothes (2008) SG Bayer 1:21,10
2:44,84
2. Johannes Giese (2008) SG Region Oldenburg 1:20,34
2:46,89
3. Mike Bender (2008) SG Bayer 1:19,74
2:47,70
4. Nikolai Antonov (2008) SG Region Oldenburg 1:27,98
2:57,73
5. Max Schliebener (2008) SG Bayer 1:28,96
2:59,25
6. Florian Fischer (2008) SG Bayer 1:31,91
3:05,84
Pl. Name ag. Club Time
1. Niklas Meyer (2007) Weyher SV 1:08,82
2:21,96
2. Diego Dekker (2007) SG Region Oldenburg 1:10,01
2:24,55
3. Nicolas Weidner (2007) SG Region Oldenburg 1:14,71
2:32,45
4. Enno Brahms (2007) SV Wildeshausen 1:17,35
2:36,89
5. Robin Bischof (2007) SG Region Oldenburg 1:18,33
2:38,12
6. Adam Stelios Triantafyllos (2007) TV 1908 Neunkirchen 1:18,24
2:41,22
7. Lian Ludt (2007) SG Region Oldenburg 1:19,46
2:43,05
8. Ethan Baets (2007) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:19,68
2:43,24
9. Morten Danz (2007) Oldenburger SV 1902 1:19,79
2:43,39
10. Mijo Snitko (2007) SG Region Oldenburg 1:20,51
2:46,03
11. Henrik Mika (2007) SG Bayer 1:21,24
2:49,46
12. Julius Uellendall (2007) Brander SV 1973 e.V. 1:22,35
2:50,00
13. Piotr Schnerr (2007) Freie Schwimmer Düsseldorf 1910 1:20,94
2:51,67
14. Marvin van Elten (2007) SG Bayer 1:31,35
3:06,17
Maximilian Mauer (2007) SVg Bottrop 1924 e.V. dns
Luca Franken (2007) Freie Schwimmer Düsseldorf 1910 dns
Eduard Krieger (2007) TPSK 1925 e.V. dns
Pl. Name ag. Club Time
1. Erdi-Vahap Ilboga (2006) SG Region Oldenburg 1:07,65
2:19,84
2. Théo Crapanzano (2006) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:12,58
2:24,52
3. Bastien Rihon (2006) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:11,34
2:24,59
4. Nikita Schmunk (2006) TPSK 1925 e.V. 1:11,63
2:27,57
5. Luca Mathis Jantzen (2006) Wilhelmshavener SSV 1:14,09
2:30,57
6. Friedrich Wenholt (2006) Oldenburger SV 1902 1:17,81
2:39,09
7. Angelos Panagiotidis (2006) SVg Bottrop 1924 e.V. 1:33,31
3:23,93
Ben Wenschuch (2006) SV Blau-Weiß Bochum dns
Robert Marusic (2006) SV Neptun 1897 e.V. Krefeld dns
Pl. Name ag. Club Time
1. Lennart Mesenz (2005) SG Region Oldenburg 1:04,62
2:14,07
2. Nikolay Bozhkov (2005) TPSK 1925 e.V. 1:06,06
2:14,99
3. Kilian Rosenbohm (2005) SG Region Oldenburg 1:06,61
2:16,44
4. David Zillikens (2005) TPSK 1925 e.V. 1:07,46
2:19,01
5. Lasse Bambynek (2005) SG Region Oldenburg 1:12,82
2:29,53
6. Tim Jusik (2005) SVg Bottrop 1924 e.V. 1:16,78
2:38,00
7. Caspar Jansen (2005) SV Neptun 1897 e.V. Krefeld 1:27,76
3:00,58
Tjark Brandt (2005) VfL Osnabrück dns
Pl. Name ag. Club Time
1. Malte Prüfert (2004) SG Bayer 1:00,32
2:06,44
2. Magnus Danz (2004) Oldenburger SV 1902 1:02,11
2:09,46
3. Philippe Schmitz (2004) TPSK 1925 e.V. 1:03,28
2:09,69
4. Simon Bodson (2004) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:10,67
2:25,33
5. Jonas Boettinger (2004) Brander SV 1973 e.V. 1:11,11
2:25,63
6. Ralf Wernergold (2004) Wasserfreunde Soest 1:14,60
2:40,10
Konstantin Eichler (2004) Brander SV 1973 e.V. dns
Pl. Name ag. Club Time
1. Florian Hüsing (2003) SG Region Oldenburg 1:01,81
2:08,39
2. Matheo Morreale (2003) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:00,90
2:08,84
3. Marius Broscheid (2003) TPSK 1925 e.V. 1:02,74
2:11,35
4. Eric Thiessen (2003) Wasserfreunde Soest 1:12,95
2:33,82
5. Niels Vitten (2003) SV Neptun 1897 e.V. Krefeld 1:11,43
2:35,63
Pl. Name ag. Club Time
1. Alexander Menzel (2002) TPSK 1925 e.V. 0:59,03
2:01,85
2. Emerick Dethier (2002) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:00,70
2:06,11
3. Benedikt Schulte Oestrich (2002) TPSK 1925 e.V. 1:05,51
2:14,15
4. Christian Hönig (2002) TPSK 1925 e.V. 1:05,71
2:15,26
5. Ilias Massignan (2002) PERRON 1:09,15
2:23,95
Pl. Name ag. Club Time
1. Danny Schmidt (2001) SG Frankfurt 0:55,15
1:52,56
2. Jonas Arndt (2001) SG Ruhr 0:58,34
1:59,38
3. Ben Langner (2001) SC Magdeburg 0:59,25
2:01,43
Maximilian Buchholz (2001) Wfr. Lüdenscheid dns
Pl. Name ag. Club Time
1. Fabian Heitkemper (1997) TPSK 1925 e.V. 0:55,65
1:56,19
2. Paul Gärtner (2000) SC Magdeburg 0:56,56
1:57,09
3. Florian Schenzer (1996) SG Bayer 0:57,11
1:58,31
4. Julian Heitkemper (2000) TPSK 1925 e.V. 0:58,63
2:03,45
Pl. Name ag. Club Time
1. Danny Schmidt (2001) SG Frankfurt 0:55,15
1:52,56
2. Fabian Heitkemper (1997) TPSK 1925 e.V. 0:55,65
1:56,19
3. Paul Gärtner (2000) SC Magdeburg 0:56,56
1:57,09
4. Florian Schenzer (1996) SG Bayer 0:57,11
1:58,31
5. Jonas Arndt (2001) SG Ruhr 0:58,34
1:59,38
6. Ben Langner (2001) SC Magdeburg 0:59,25
2:01,43
7. Alexander Menzel (2002) TPSK 1925 e.V. 0:59,03
2:01,85
8. Julian Heitkemper (2000) TPSK 1925 e.V. 0:58,63
2:03,45
9. Emerick Dethier (2002) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:00,70
2:06,11
10. Malte Prüfert (2004) SG Bayer 1:00,32
2:06,44
11. Florian Hüsing (2003) SG Region Oldenburg 1:01,81
2:08,39
12. Matheo Morreale (2003) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:00,90
2:08,84
13. Magnus Danz (2004) Oldenburger SV 1902 1:02,11
2:09,46
14. Philippe Schmitz (2004) TPSK 1925 e.V. 1:03,28
2:09,69
15. Marius Broscheid (2003) TPSK 1925 e.V. 1:02,74
2:11,35
16. Lennart Mesenz (2005) SG Region Oldenburg 1:04,62
2:14,07
17. Benedikt Schulte Oestrich (2002) TPSK 1925 e.V. 1:05,51
2:14,15
18. Nikolay Bozhkov (2005) TPSK 1925 e.V. 1:06,06
2:14,99
19. Christian Hönig (2002) TPSK 1925 e.V. 1:05,71
2:15,26
20. Kilian Rosenbohm (2005) SG Region Oldenburg 1:06,61
2:16,44
21. David Zillikens (2005) TPSK 1925 e.V. 1:07,46
2:19,01
22. Erdi-Vahap Ilboga (2006) SG Region Oldenburg 1:07,65
2:19,84
23. Niklas Meyer (2007) Weyher SV 1:08,82
2:21,96
24. Ilias Massignan (2002) PERRON 1:09,15
2:23,95
25. Théo Crapanzano (2006) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:12,58
2:24,52
26. Diego Dekker (2007) SG Region Oldenburg 1:10,01
2:24,55
27. Bastien Rihon (2006) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:11,34
2:24,59
28. Simon Bodson (2004) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:10,67
2:25,33
29. Jonas Boettinger (2004) Brander SV 1973 e.V. 1:11,11
2:25,63
30. Nikita Schmunk (2006) TPSK 1925 e.V. 1:11,63
2:27,57
31. Lasse Bambynek (2005) SG Region Oldenburg 1:12,82
2:29,53
32. Luca Mathis Jantzen (2006) Wilhelmshavener SSV 1:14,09
2:30,57
33. Nicolas Weidner (2007) SG Region Oldenburg 1:14,71
2:32,45
34. Eric Thiessen (2003) Wasserfreunde Soest 1:12,95
2:33,82
35. Niels Vitten (2003) SV Neptun 1897 e.V. Krefeld 1:11,43
2:35,63
36. Enno Brahms (2007) SV Wildeshausen 1:17,35
2:36,89
37. Tim Jusik (2005) SVg Bottrop 1924 e.V. 1:16,78
2:38,00
38. Robin Bischof (2007) SG Region Oldenburg 1:18,33
2:38,12
39. Friedrich Wenholt (2006) Oldenburger SV 1902 1:17,81
2:39,09
40. Ralf Wernergold (2004) Wasserfreunde Soest 1:14,60
2:40,10
41. Adam Stelios Triantafyllos (2007) TV 1908 Neunkirchen 1:18,24
2:41,22
42. Lian Ludt (2007) SG Region Oldenburg 1:19,46
2:43,05
43. Ethan Baets (2007) Ecole Seraing Natation a.s.b.l. 1:19,68
2:43,24
44. Morten Danz (2007) Oldenburger SV 1902 1:19,79
2:43,39
45. Maximilian Mothes (2008) SG Bayer 1:21,10
2:44,84
46. Mijo Snitko (2007) SG Region Oldenburg 1:20,51
2:46,03
47. Johannes Giese (2008) SG Region Oldenburg 1:20,34
2:46,89
48. Mike Bender (2008) SG Bayer 1:19,74
2:47,70
49. Henrik Mika (2007) SG Bayer 1:21,24
2:49,46
50. Julius Uellendall (2007) Brander SV 1973 e.V. 1:22,35
2:50,00
51. Robert Ranz (2009) TV 1908 Neunkirchen 1:23,40
2:50,43
52. Piotr Schnerr (2007) Freie Schwimmer Düsseldorf 1910 1:20,94
2:51,67
53. Luca Bischof (2009) SG Region Oldenburg 1:24,02
2:57,25
54. Nikolai Antonov (2008) SG Region Oldenburg 1:27,98
2:57,73
55. Max Schliebener (2008) SG Bayer 1:28,96
2:59,25
56. Caspar Jansen (2005) SV Neptun 1897 e.V. Krefeld 1:27,76
3:00,58
57. Florian Fischer (2008) SG Bayer 1:31,91
3:05,84
58. Marvin van Elten (2007) SG Bayer 1:31,35
3:06,17
59. Angelos Panagiotidis (2006) SVg Bottrop 1924 e.V. 1:33,31
3:23,93
Ben Wenschuch (2006) SV Blau-Weiß Bochum dns
Maximilian Mauer (2007) SVg Bottrop 1924 e.V. dns
Luca Franken (2007) Freie Schwimmer Düsseldorf 1910 dns
Konstantin Eichler (2004) Brander SV 1973 e.V. dns
Eduard Krieger (2007) TPSK 1925 e.V. dns
Maximilian Buchholz (2001) Wfr. Lüdenscheid dns
Robert Marusic (2006) SV Neptun 1897 e.V. Krefeld dns
Tjark Brandt (2005) VfL Osnabrück dns